Ekonomika

Z CeskejParan.cz | Public Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Money.png

Ekonomika je další důležitou části serveru se kterou se potká opravdu každý hráč. Na serveru Public fungují dvě základní měny Money (dolary) a Kredity.

Money

Platební měnou ve hře jsou dolary . Každý hráč při prvním přihlášení obdrží 50$ do začátku. Je vhodné si je ihned uložit do banky, nejen že se budou úročit, ale hráč o ně v případě smrti nepřijde. Dolary ve hře hráč získá několika způsoby. Obchodováním s hráči, plněním questů, prodejem některých itemů do adminshopu a v neposlední řadě i zakoupením za kredity v Kreditovém systému ČP.

Příkazy

/money - ukáže kolik má hráč u sebe peněz
/pay [nick] [částka] - pošle danou částku hráči
/balancetop - vypíše žebříček hráčů na serveru
/bank balance - ukáže kolik má hráč peněz v bance


Kredity

KreditShop neboli Kreditový systém portálu ČeskejPařan.cz slouží hráčům pro nákup výhod ve hře. Pomocí SMS, nebo dalších platebních způsobů, si hráč na svůj účet dobije kredity, a ty potom na webové stránce nebo přímo ve hře, promění na vybranou výhodu jako je třeba VIP, Epic, spawnery, herní peníze, a různé balíčky jako například Alchymista, Začátečník, Dřevorubec, Milovník koní, Jedlík, Domácí mazlíčci, Enchant knihy na meče, luky a nástroje, a mnoho dalších. Hráči, kteří plánují stavbu velkých rozměrů, určitě ocení možnost zakoupit si Residenci navíc. Ten, kdo se závažně provinil proti pravidlům, zase ocení možnost poučit se z vlastních chyb a zakoupit si Unban a bude-li chtít i Statut normálního hráče.

Příkazy

/cpk info - zobrazí základní příkazy
/cpk vyhody - zobrazí seznam výhod, které lze zakoupit
/cpk kredit - ukáže stav vašeho kreditu
/cpk nakup - zobrazí informace jak koupit kredity

GIF SLIMEY.gif