Ekonomika

Z CeskejParan.cz | Public Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Bločky 2.png

Ekonomika je další důležitou části serveru se kterou se potká opravdu každý hráč. Na serveru Public fungují dvě základní měny. Barevný trh a Kredity.Money

Dolary byly na verzi 1.16 zrušeny a nahradil je Barevný trh

Platební měnou ve hře jsou dolary . Každý hráč získá své první peníze při splnění questu "Pařan". Je vhodné si je ihned uložit do banky, nejen že se budou úročit, ale hráč o ně v případě smrti nepřijde. Dolary ve hře hráč získá několika způsoby. Obchodováním s hráči, plněním questů, obchodováním s hráči navzájem nebo vytvořením vlastního shopu (VIP).

Barevný trh

S verzí 1.16 vznikl odvážný nápad a to zrušit herní měnu, dolary. Peněžní systém celkově byl nahrazen klasickým trhovým systémem. Navíc je zde vymyšlen systém barevného trhu, kde za pomocí obyčejného zlata a železa získáváte speciální diamanty. Diamanty následně využijete pro výměnu barevných bločků. Bločky se dají kombinovat mezi sebou a diamanty a u speciálních shopkeeprů pak získávat zajímavé předměty.

Výměnný obchod

Pro VIP, EPIC a starosty je zde možnost vytvoření vlastního obchodu. Vytvořte bednu, dejte do ní věci, co nabízíte a pomocí příkazů pak vytvořte vlastní obchůdek, aby hráči mohli nakupovat i když budete právě offline.

Příkazy

/ts addcost/removecost - přidá/odstraní do/z shopu počet věcí, které shání
/ts addproduct/removeproduct - přidá/odstraní do/z shopu počet věcí, které prodává
/ts what - ukáže nabídky v obchodu
/ts close/open - zavírá otevírá shop
/ts addmanager - přidává spolusprávce obchodu
/ts help - vypíše všechny dostupné příkazy


Kredity

KreditShop neboli Kreditový systém portálu ČeskejPařan.cz slouží hráčům pro nákup výhod ve hře. Pomocí SMS, nebo dalších platebních způsobů, si hráč na svůj účet dobije kredity, a ty potom na webové stránce nebo přímo ve hře, promění na vybranou výhodu jako je třeba VIP, spawnery a různé balíčky, které obsahují všechno možné.

Hráči, kteří plánují stavbu velkých rozměrů, určitě ocení možnost zakoupit si Residenci navíc, případně Rozšíření residence. Ten, kdo se závažně provinil proti pravidlům, zase ocení možnost poučit se z vlastních chyb a zakoupit si Unban a bude-li chtít i Statut normálního hráče.

Příkazy

/cpk info - zobrazí základní příkazy
/cpk vyhody - zobrazí seznam výhod, které lze zakoupit
/cpk kredit - ukáže stav vašeho kreditu
/cpk nakup - zobrazí informace jak koupit kredity

GIF SLIMEY.gif