Ekonomika: Porovnání verzí

Z CeskejParan.cz | Public Wiki
Přejít na: navigace, hledání
m
 
Řádka 8: Řádka 8:
 
<br/>
 
<br/>
 
==Money==
 
==Money==
Platební měnou ve hře jsou dolary . Každý hráč při prvním přihlášení obdrží 50$ do začátku. Je vhodné si je ihned uložit do [[Spawn#Banka|banky]], nejen že se budou úročit, ale hráč o ně v případě smrti nepřijde. Dolary ve hře hráč získá několika způsoby. Obchodováním s hráči, plněním [[Questy|questů]], prodejem některých itemů do [[Spawn#Shop|adminshopu]] a v neposlední řadě i zakoupením za kredity v Kreditovém systému ČP.
+
Platební měnou ve hře jsou dolary . Každý hráč získá své první peníze při splnění questu "Pařan". Je vhodné si je ihned uložit do [[Spawn#Banka|banky]], nejen že se budou úročit, ale hráč o ně v případě smrti nepřijde. Dolary ve hře hráč získá několika způsoby. Obchodováním s hráči, plněním [[Questy|questů]], obchodováním s hráči navzájem nebo vytvořením vlastního shopu (VIP).
  
 
===Příkazy===
 
===Příkazy===
Řádka 18: Řádka 18:
  
 
==Kredity==
 
==Kredity==
[//www.cpkredit.ceskejparan.cz/ KreditShop] neboli Kreditový systém portálu  ČeskejPařan.cz  slouží hráčům pro nákup výhod ve hře. Pomocí SMS, nebo dalších platebních způsobů, si hráč na svůj účet dobije kredity, a ty potom na webové stránce nebo přímo ve hře, promění na vybranou výhodu jako je třeba VIP, Epic, spawnery, herní peníze, a různé balíčky jako například Alchymista, Začátečník, Dřevorubec, Milovník koní, Jedlík, Domácí mazlíčci, Enchant knihy na meče, luky a nástroje, a mnoho dalších.  
+
[//www.cpkredit.ceskejparan.cz/ KreditShop] neboli Kreditový systém portálu  ČeskejPařan.cz  slouží hráčům pro nákup výhod ve hře. Pomocí SMS, nebo dalších platebních způsobů, si hráč na svůj účet dobije kredity, a ty potom na webové stránce nebo přímo ve hře, promění na vybranou výhodu jako je třeba VIP, spawnery a různé balíčky, které obsahují všechno možné.
Hráči, kteří plánují stavbu velkých rozměrů, určitě ocení možnost zakoupit si Residenci navíc.
+
 
 +
Hráči, kteří plánují stavbu velkých rozměrů, určitě ocení možnost zakoupit si Residenci navíc, případně Rozšíření residence.
 
Ten, kdo se závažně provinil proti pravidlům, zase ocení možnost poučit se z vlastních chyb a zakoupit si Unban a bude-li chtít i Statut normálního hráče.
 
Ten, kdo se závažně provinil proti pravidlům, zase ocení možnost poučit se z vlastních chyb a zakoupit si Unban a bude-li chtít i Statut normálního hráče.
  

Aktuální verze z 24. 7. 2019, 20:09

Money.png

Ekonomika je další důležitou části serveru se kterou se potká opravdu každý hráč. Na serveru Public fungují dvě základní měny Money (dolary) a Kredity.

Money

Platební měnou ve hře jsou dolary . Každý hráč získá své první peníze při splnění questu "Pařan". Je vhodné si je ihned uložit do banky, nejen že se budou úročit, ale hráč o ně v případě smrti nepřijde. Dolary ve hře hráč získá několika způsoby. Obchodováním s hráči, plněním questů, obchodováním s hráči navzájem nebo vytvořením vlastního shopu (VIP).

Příkazy

/money - ukáže kolik má hráč u sebe peněz
/pay [nick] [částka] - pošle danou částku hráči
/balancetop - vypíše žebříček hráčů na serveru
/bank balance - ukáže kolik má hráč peněz v bance


Kredity

KreditShop neboli Kreditový systém portálu ČeskejPařan.cz slouží hráčům pro nákup výhod ve hře. Pomocí SMS, nebo dalších platebních způsobů, si hráč na svůj účet dobije kredity, a ty potom na webové stránce nebo přímo ve hře, promění na vybranou výhodu jako je třeba VIP, spawnery a různé balíčky, které obsahují všechno možné.

Hráči, kteří plánují stavbu velkých rozměrů, určitě ocení možnost zakoupit si Residenci navíc, případně Rozšíření residence. Ten, kdo se závažně provinil proti pravidlům, zase ocení možnost poučit se z vlastních chyb a zakoupit si Unban a bude-li chtít i Statut normálního hráče.

Příkazy

/cpk info - zobrazí základní příkazy
/cpk vyhody - zobrazí seznam výhod, které lze zakoupit
/cpk kredit - ukáže stav vašeho kreditu
/cpk nakup - zobrazí informace jak koupit kredity

GIF SLIMEY.gif