Pravidla

Z CeskejParan.cz | Public Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Pravidla.png

Na serveru Public také platí pravidla celého porátlu ČejskejPařan.cz, která naleznete zde. Neznalost pravidel neomlouvá !
Hraním na serveru Public souhlasíte se všemi pravidly serveru i celého portálu ČeskejPařan.cz a zavazujete se, že je budete dodržovat. V případě porušení budete trestání dle závažnosti porušení pravidel.Herní účet:

1. Hráč nesmí napodobovat svým nickem kohokoli z členů týmu serveru a ČP, jeho nick musí být smysluplný a neurážlivý.
2. Hráč nesmí používat jakékoli podpůrné programy (hacky), nesmí uvádět jejich názvy ani navádět ostatní k jejich stažení či používání. Optifine, minimapa, TooManyItems a resource (texture) packy jsou povoleny, pokud nezvýhodňují hráče vůči ostatním.
3. Hráč si musí pamatovat své heslo a ideálně jej zvolit tak, aby se nedalo snadno zjistit. V případě porušení pravidel nebude bráno v potaz, zda na účet byl přihlášený jeho majitel, či zda došlo k odcizení (mohou nastat silně nepravděpodobné výjimky).
4. Hráč nesmí v žádném případě propůjčovat svůj herní účet jiným osobám. Pokud bude zjištěno, že k tomu došlo a jiný hráč například využije itemy, kredity nebo jiné věci tohoto hráče, budou potrestáni oba.
5. Hráč může používat pouze jeden herní účet, více herních účtů (například v rámci rodiny) je nutno oznámit adminovi serveru.

Obecné chování ve hře:

6. Na serveru se chovejte slušně, nevyjadřujte se vulgárně, rasisticky a neurážejte – platí pro všechny typy komunikace na a kolem serveru – chat, cedulky, knížky, stavy, TeamSpeak…
7. Griefing zakázán v jakékoliv podobě (ničení staveb, kradení itemů …).
8. Přísný zákaz dělání reklamy!
9. Zákaz psaní do chatu VELKÝM PÍSMEM ve více jako polovině zprávy.
10. Zákaz spamování (často se opakující stejné nebo téměř stejné zprávy).
11. VIP a EPIC hráči mají povoleno využívat své výhody pouze pro svou potřebu a tak, aby tím neobtěžovali ostatní hráče – například neustálým portováním na hráče.
12. Zákaz žádání členů OP a admina o jakýkoli support (věci), přidělení práv na serveru nebo gamemode – bude trestáno
13. Úmyslné zabíjení hráčů „zbabělým způsobem“ (pádem, podpálením atd.) je zakázáno. Výjimkou jsou eventy, na kterých ale MUSÍ BÝT UVEDENO, že zde mohou hráči zemřít a přijít o věci.

Stavby:

14. Hráči nesmí stavět jakékoli plně automatické farmy, ve kterých jsou použity spawnery. Mobové mohou být zraněni po spawnutí, ale finální zabití musí provést hráč (tj. například pád z výšky je povolen). To znamená, že žádná pistonová, vodní, lávová nebo výšková udělátka, která rovnou zabijí moba nejsou povolena. V případě „blaze farmy“ mohou být v této farmě v rámci jedné resky 50×50 pouze 4 spawnery, více spawnerů v takovémto zařízení způsobuje v těchto místech velké lagy a zátěž serveru.
15. Automatický sběr dropů je povolen.
16. Maximální výška irongolem farem jsou 2 patra. Irongolemové mohou být zabíjení pouze hráčem.
17. Je zakázáno stavět vysoké sloupy 1×1 blok nacházející se nad zemí (tedy nad úrovní moře). Samozřejmě je můžete použít, pokud potřebujete někam vylézt, budou-li v normální krajině, nezapomeňte je potom zbořit.
18. Zákaz stavět nevhodné stavby (symboly, pohlavní ústrojí apod.).
19. Zákaz stavění jakýchkoli AFK mechanismů, jejich využívání atd.
20. Názvy residencí musí být slušné, stejně tak enter a leave zprávy.

Ostatní:

21. Maximální počet mobů a entit je 200 na ploše 50×50 bloků.
22. Pokud hráč najde chybu na serveru, má povinnost jí neprodleně oznámit některému z členu týmu. V případě neoznámení se bude toto chování brát jako bugování, za což hrozí i permanentní ban.
23. Hráč musí respektovat moderátora, operátora a admina serveru, mají vždy poslední slovo. Pokud se vám jejich jednání nebude líbit, můžete podat stížnost na našem fóru, kde se tím budeme zabývat. Každou takovou stížnost řešíme nestranně.
24. Jakékoli lagování serveru bude přísně trestáno. Mezi úmyslné lagování se řadí i rychlé opakovací redstone obvody.
25. Server není dokonalý, v případě technické chyby se budeme snažit sjednat nápravu, ale není to naší povinností (náhrada ztracených věcí apod.).
26. Pokud hráč objeví cheatera, bugera či jiného nečestně se chovajícího hráče, má povinnost ho náhlasit týmu serveru. V opačném případě se vystavuje riziku trestu za spoluúčast – nenahlášení.
27. Nechcete-li na našem serveru hrát, tak tam nehrajte. Na hlášky typu „Tenhle server je na h*vno“ a jim podobné nikdo není zvědavý. Buď si je strčte za klobouk nebo dostanete permanentní ban.
28. Važte si nových hráčů, pomožte jim v začátcích. Urážkami a posměchem si sami snižujete úroveň hraní na serveru.
29. Je zakázáno psát do veřejného chatu rady k pokladům (jejich umístění, jak se k nim dostat, …) a ke questům (jak je splnit, kde je najít, …).
30. Neportujte se na členy admin týmu bez jejich svolení!

Je přísně zakázáno jakékoli obcházení pravidel a hledání skulin v nich.