Spawn

Z CeskejParan.cz | Public Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Spawn2.png

Skrze poušť, kde slunce paprsky svými vyrývá do kůže svůj příběh. Tam kde ani kapka vody
v široširém dohledu nedává najevo svou přítomnost. Zde leží za horami TO místo!
Místo, jež je zrozeno být středem, místo, kde je všechno, místo…. Které nikdy nezapomenete…
Vítejte v Písečném Přístavu, na místě, které je stvořeno pro tebe poutníku.
Najdeš zde všechno, od skvostné mořské zátoky s lodí, přes místní trhovce až po kvalitní městský systém.
Ve zdejší metropoli najdeš veškeré informace o tom, kde jsi, co se tu dá dělat a i nějaké to kulturní vyžití se tu objeví.
Na co ještě čekáš? Koukej nasednout na loď a plav se zpět domů anebo čapni příležitost za pačesy a vydej se za dobrodružstvím!
Probrázdi zdejší přírodu, postav se čelem všem výzvám anebo si prostě postav domeček, odchyť si svá zvířátka, pěstuj plodiny a ukaž, že i městský snílek umí stavět!


Spawn je první místo, které po připojení na server objevíte. Jedná se o město, jež kolem dokola obehnáno horami, skálami a útesy. Nachází se zde mnoho budov, ve kterých je z velké části na cedulkách vysvětlen chod serveru. Jsou se zde také velmi užitečné návody a rady, jak pracovat s různými mechanikami serveru. V různých zákoutích, domech a staveb můžete narazit na různá NPC, která obsahují mnoho různých questů. Pro splnění některých questů bude potřeba splnit hlavní seznamovací úkol. Čeká tu na vás taky mnoho rozličných shopkeeprů se zajímavými obchody. A pro ty, kteří rádi hledají tajemství, tak jsou tady taky poklady. Pokud máte vše pořádně probádané tak se vydejte na cestu!
TIP: Pomoci vám ve hře může (/dynmapa).
TIP: Pomoci vám ve hře může (/rtp).

Admin House

Budova stojící přímo v čele náměstí se nazývá Admin House. Jedná se o majestátní tří patrovou budovu, ve které se nacházejí kanceláře a místnosti všech členů Admin teamu.
Za Admin Housem se nachází krátký parkour, který vede ke vstupu ke síni slávy, kde jsou vypsáni všichni bývalí členové AdminTeamu. Budova slouží převážně k seznámení se s a-teamem, který má na starosti chod serveru a dodržování pravidel ze strany hráčů.
Nejvýše postavený člen teamu je Admin. Admin serveru zodpovídá za server, spravuje ho po technické stránce a je nadřízen všem ostatním. Pod Adminem jsou Operátoři. Jejich práce je pomáhání hráčům při náročnějších a technických problémech, odhalování hackerů, nebo pořádání eventů, či supereventů. Nejníže postavenými členy teamu jsou Helpeři. Helpeři se, stejně jako Operátoři, běžně vyskytují ve hře a hrají jako běžní hráči, staví si své stavby, ale k tomu pomáhají ostatním hráčům při jednodušších problémech a dohlížejí na dodržování pravidel chatu. Kromě členů a-teamu se můžete na serveru setkat i s vyšším vedením projektu Českej Pařan (např.: Majitel, Manažer, technik, aj.).

Informace, residence, VIP a CPK

Nalevo od budovy měst, se nachází budova s informacemi a důležitými příkazy. Uvnitř budovy naleznete vypsaná veškerá pravidla serveru public, informace o residencích, o možnosti podpory serveru aj. Doporučujeme si všechna pravidla přečíst, abyste alespoň tušili, co na serveru můžete dělat, co ne a předejít tak zbytečným banům a jiným trestům. Pravidel je na serveru dohromady třicet pět a týkají se, jak herních účtů, tak obecného chování ve hře, nebo staveb. Nezapomínejte, že neznalost pravidel neomlouvá.
Pokud budete chtít, můžete náš server podpořit. Je hned několik možností:
hlasováním pro server, získáváte různé odměny ve hře ale i v našem CPK
Zakoupením výhod na CPK jako je třeba VIP


Města

Budova měst je také velmi důležitá, zvláště pak pro hráče, kteří chtějí na serveru vybudovat své vlastní město. Vlastní město může založit jakýkoliv hráč, který splní požadavky a podmínky, které jsou uvnitř budovy vypsány. Město s sebou přináší spoustu výhod, jak pro starostu, tak pro obyvatele města.
Při výstavbě takového města budete potřebovat spolupracovat s ostatními hráči, kteří vám pomáhají v rozrůstání se. Vzájemná spolupráce je velmi důležitá, pokud chcete, aby byli všichni obyvatelé s výsledkem spokojeni. Po úspěšné registraci města získáte novou větší residenci, na které budete moct město expandovat. Zároveň si také můžete zažádat o vytvoření warpů do obchodu, nebo na vlastní event. Pokud byste chtěli postavit ve městě nějakou větší a náročnější stavbu, můžete zažádat o dotaci. Když vám bude schválena, správce měst danou dotaci vyplatí a vy tak zpětně získáte část materiálu, který byl spotřebován na stavbu. Všechny výhody a povinnosti měst naleznete vypsané v této budově, nebo na fóru portálu, přes které se podávají také veškeré registrace a žádosti.


Ambasády měst

Každé město (od stupně město) dostane na spawnu v budově ambasád, která se nachází mezi admin housem a budovou měst, jednu místnost, která bude sloužit k prezentaci města a k obecné propagaci.


Quest house

Quest house je dům nacházející se napravo, vedle Admin Housu. Jsou v něm vypsány veškeré questy, se kterými je možné se po spawnu setkat. Začíná zde také pár questů. Questy jsou úkoly, které je možné plnit všude po serveru. Každý quest vždy začíná u NPC (neboli nehráčská postava), které vám začne zadávat úkoly, jejichž cílem je seznámit se se spawnem a chodem celého serveru. Za jejich plnění na konci získáte odměnu, která vám pomůže později v běžném survivalu.


Vězení

Samozřejmě, že kromě slušných hráčů se najdou i tací, kteří jakkoliv porušují pravidla. Tito hráči mohou být umístěni na nějakou dobu do jedné z cel, které se nacházejí ve vězení. Do vězení se mohou podívat i slušní hráči, kteří zde můžou splnit quest a věznici si prohlédnout. Proto neporušujte pravidla, jinak dopadnete jako náš lump, který je zde zavřen již několik verzí.


Observatoř

Na jedné z nejvyšších hor, obklopujících spawn, se nachází observatoř. Běžně jí hráči využívají, například když potřebují změnit počasí, nebo polohu slunce. Přímo pod observatoří se nachází místnost, pro čtyři hráče, můžou společně změnit postavení nebeských těles a nebo rozkázat obloze, aby se usmála.


Vedlejší budovy

Kromě velkých a majestátních budov můžete na spawnu nalézt i několik menších budov, které jsou i přes svou velikost velmi podstatné. Jsou jimi Tradeshop, ve kterém je vysvětlený způsob obchodování mezi jednotlivými hráči, pomocí cedulkového hráčského trade shopu a Dům barevného trhu. Na serveru funguje kromě běžných vzácných kovů a drahokamů, také systém barevných bločků, který je v této budově blíže popsán. Je zde také několik vesničanů, se kterými můžete obchodovat a získat tak vzácnější, nebo hůře dosažitelné předměty.


- TIP - Samozřejmě, že veškeré informace, které lze na spawnu zjistit, by se sem nevešly. Bude proto nejlepší, když si spawn sami celý projdete a zjistíte úplně všechny informace, které zde nezazněly.