Spawn

Z CeskejParan.cz | Public Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Spawn.png

! Pozor ! - tato stránka není aktualizovaná

Tajuplné spawnové městečko je postavené centrálně okolo létajícího ostrovu a nabízí nejen spoustu inspirace, ale i jiné možnosti. Například po celém městečku naleznete poklady a questové, ale i nequestové NPC. Dále je zde spousta zajímavých budov jako je observatoř, adminhouse, shop či quest dům, ale také spousta dalších. Předností tohoto městečka je jeho přehlednost a dostupnost.

Spawnové městěčko je postaveno ve stylu "moderního tajemna", kde navíc atmosféru tvoří i tajga, kde se rozprostírá. Budovy jsou organizovány do kruhy, v jehož středě je hlavní spawnovací budova, odkud se přes 2 schodiště dostanete k důležitým budovám a přes tyto budovy se vydáte prozkoumávat svět, kde se již budete muset postarat sami o sebe. Po celém spawnu hledejte poklady, které Vám hlavně v začátcích mohou výrazně pomoci. Také tu můžete narazit na NPC, které Vám mohou zadat Quest, ve kterém můžete získat zajímavé odměny.

Observatoř

Observatoř

Observatoř je technicky nejdokonalejší budovou v městečku, je v ní umístěno S.L.U.N.C.E. Jedná se o přístroj, který umožní hráčům změnit deštivé počasí ve hře na slunné a noc na den. Pro změnu je třeba přítomnost čtyř hráčů současně.

Shop

Obchodní dům
V Obchodním domě hráči naleznou klasický adminshop a VIP shop.

Do VIP shopu mají přístup pouze VIP a Epic hráči, ceny jsou zde oproti klasickému shopu levnější a je zde větší nabídka itemů k nákupu. Také je zde možné prodávat itemy za akční ceny.
Na nové mapě 1.13 také přibyl shop určený pouze pro EPIC hráče, který jim přináší ty nejvýhodnější ceny.

Banka

Banka
Banka je jedna z nejdůležitějších staveb města. V této budově má každý hráč možnost ukládat a vybírat si peníze z jeho vlastního účtu. Výhodou peněz na účtě je ta, že o ně hráč, na rozdíl od peněz, které má u sebe, nemůže po smrti přijít a jako bonus se peníze na účtě ještě úročí. Úrok se přičítá každých 30 minut ve výši 0,01% částky na účtu.

VIP House

VIP House
V tomto domě hráči naleznou veškeré informace týkající se VIP výhod. V přízemí budovy jsou na nástěnkách seznamy veškerých výhod pro VIP a EPIC. V dalších patrech jsou názorné ukázky a přesné popisy toho, co jednotlivé výhody hráčům umožňují a jak si s jejich pomocí zpříjemnit hru. Naleznete zde např. návod jak vytvořit chestshop, postavit bránu, most, či skryté dveře, jak psát barevně do chatu, jak vytvořit výtah a mnoho dalšího.

Adminhouse

Adminhouse
Kanceláře, zasedací místnosti to vše se nachází v budově adminhouse. Budova tedy spíše slouží pro členy teamu, než pro hráče, ale i ti mají možnost se do ní podívat.

Questhouse

Questhouse
Questy jsou výzvou pro hráče. Hráči plní úkoly, které jim zadávají questová NPC. V přízemí a prvním patře tohoto domu jsou k dispozici nástěnky s podrobnými informacemi o questech a questových postavách. V dalších patrech této budovy už naleznete některé questové NPC, které vám po kliknutí na ně zadají první úkoly. Po splnění jednotlivých questů obdrží hráč odměnu v podobě money, itemů nebo quest bodů.

Stánky

Stánky

V jednotlivých stáncích naleznete vesničany, kteří vám nabídnou výměnu různých itemů za natěžené suroviny. Toto ocení zejména začínající hráči, kteří nemají dostatek herních peněz (money) na nákupy v adminshopu.


Tajuplný podvodní spawn skrytý ve středu mapy v hlubokém oceánu úplně na dně.. Tento spawn je neobvyklý. Nejsou zde totiž všechny informace. Není totiž pouze jeden spawn. Existuje hlavní spawn a 7 dalších dílčích spawnů. Každý dílčí spawn představuje centrum jedné profese, najdete zde informace o dané profesi + nějaké informace o serveru. Také tu jsoiu shopkeepeři, kteří nahradily známý AdminShop. Na těchto spawnech lze nalézt i poklady nebo NPC, kteří Vám zadávají různé ať už lehké či nesmírně těžké questy, které se nedají jen tak splnit.. Z dílčích spawnů pak lze jít kamkoli do volné přírody pěšky, kde se již budete muset postarat sami o sebe. TIP: Pomoci vám ve hře může (/dynmapa).

Nehostinná messa: Residence, Banka [Zabiják]

Nachází se v poněkud zvláštním barevném biomu nazvaném "messa". Lze zde nalézt informace o tom, jak vytvořit residenci, jak si uložit své peníze do bezpečí, kde vám je nikdo nemůže vzít nebo o velmi zajímavých barevných bločkách, za které lze koupit těžko sehnatelné itemy. Cestou se můžete stavit na jedno pivko v hospůdce U Spadlé pěny. Tento spawn představuje centrum profese zabiják, díky kterému za zabíjení mobů získáváte $.

Banka

Banka je jedna z nejdůležitějších staveb. V této budově má každý hráč možnost ukládat a vybírat si peníze z jeho vlastního účtu. Výhodou peněz na účtě je ta, že o ně hráč, na rozdíl od peněz, které má u sebe, nemůže po smrti přijít a jako bonus se peníze na účtě ještě úročí. Úrok se přičítá každých 15 minut ve výši 0,01% částky na účtu.

Zlověstná bažina: VIP, Kreditshop [Alchymista]

Nachází se v temném a hlubokém dark oak lese. Kdyby jste na něj někdy náhodně narazili, tak ho poznáte podle vysoké věže z kamene a dřeva. V prostorách pod věží jsou vypsané všechny výhody VIP a EPIC + informace o hlasování a výhody, které lze koupit za kredity. Tento spawn představuje centrum profese alchymista, díky kterému za vaření lektvarů získáváte $.

Svatyně slunce

Svatyně slunce se nachází okolo lávového jezírka, které má tajemnou moc - dokáže totiž ovládat počasí na serveru. Pokud se zde sejdou 4 hráči, mohou společně změnit počasí na slunečné nebo deštivé.

Tajemná jungle: Pravidla, Informace o serveru, Příkazy, Pravidla, Vězení [Světoběžník]

Nachází se v hluboké, těžko prostupné, džungli. Zde jsou vypsané pravidla serveru Public, informace o serveru a všechny důležité příkazy. Tento spawn je centrum profese světoběžník, díky kterému za běhání po mapě a prozkoumávání nových lokací získáváte $.

Vězení

Pokud budete porušovat pravidla serveru, může Vám být udělen trest. Jedním z možných trestů je i zavření do vězení (tzv. jail) na určitou dobu. Proto neporušujte pravidla, jinak dopadnete jako náš lump, který je zde zavřen již několik verzí.


Štědré jezero a Úrodná farma: Questy [Rybář a Farmář]

Tyto 2 spawny jsou hned vedle sebe. Na obou spawnech lze nalézt questery (NPC) a informace o questech. Dále je před obrovskou stodolou menší tržiště, kde se dají sehnat farmářské výrobky za super cenu. Tento spawn tvoří centra profese rybář, díky kterému za lovení ryb získáváte $ a farmář, díky které za pěstování a sklízení také lze získat $.


Horká poušť: Hlasování, Nástěnka s nápady [Těžař]

Nachází se ve velmi horké poušti kde je všude okolo pusto prázdno... Zde najdete způsoby, jak podpořit server - hlasování a jaké odměny za hlasování lze získat. Zde také na nástěnku můžete psát své návrhy a nápady co zlepšit, případně opravit nebo i přidat. Každý nápad se minimálně ocení. Tento spawn představuje centrum profese těžař, díky kterému za těžbu hlíny, písku nebo štěrku získáváte $.


Hluboký dům: Města [Horník]

Nachází se v chladných kamenných horách, kde se v hlubinách kopců těží ty nejlepší drahokamy, které na Publicu existují! Jsou tu vypsané všechny informace o tom, jak založit město, jak a kam psát registraci/povýšení města, podmínky a pravidla pro město, výhody městské residence atd... Tento spawn představuje centrum profese horník, díky kterému za těžbu kamene nebo drahokamů získáváte $.


Tajemný les: Profese (Jobs) [Dřevorubec]

Nachází se uprostřed dubového lesa. Zde jsou vypsané všechny profese, kterými lze vydělávat $. Každá profese má jiné úkoly a je jinak těžká. Tento spawn představuje zároveň centrum profese dřevorubec, díky kterému za těžbu dřeva získáváte $.